Publikacje - materiały z języka angielskiego dla uczniów i nauczycieli - HomeTutor.pl

Publikacje

Oprócz działalności edukacyjnej, tworzymy dla naszych uczniów i dla innych nauczycieli, jak do tej pory ukazały się:

1. The Navel Monster

Publikacja9.PNG

The Navel Monster to opowiadanie w języku angielskim o niezwykłym potworku, który nie mówi, ale mowę rozumie. Niemy potworek komunikuje się za pomocą ruchów jak
w kalamburach.

Zanim bohater opowiadania nawiąże dialog z innymi istotami, musi przebyć wędrówkę, dzięki której dowie się co jest naprawdę ważne.

 

 

 2. The Elf Has Gone Missing.

Publikacja13.jpg

 

The Elf Has Gone Missing to świąteczne opowiadanie w języku angielskim. Pewnego dnia jeden z agentów św. Mikołaja ds. dobrego zachowania znika. Cała grupa agentów, w tym Św. Mikołaj wyruszają na jego poszukiwanie.

3. Samouczek języka angielskiego w zdaniach do tłumaczenia. Nowa publikacja.

Publikacja12.jpg
 

Bestsellerowy samouczek w wersji papierowej wraz z płytami CD.

 

 

4. Samouczek j. angielskiego w zdaniach do tłumaczenia

Publikacja8.jpg

Druga część samouczka, którego celem jest zapoznanie czytelników z nowymi tematami gramatyczno-leksykalnymi. Samouczek wraca do zagadnień z części podstawowej po to, by przypomnieć fundamentalne zagadnienia jak i po to, by materiał wcześniej opanowany przedstawić w innym kontekście, a następnie rozwinąć i poszerzyć o nowe tematy.

 

 

5. Artykuł dla Oxford Magazine - Kreatywność: Obawy uczniów i nauczycieli - kilka porad

Publikacja10.png

Artykuł omawia rolę kreatywności w XXI nie tylko z punktu widzenia ucznia, ale i nauczyciela. Celem artykułu jest pokazanie historii kreatywności na przestrzeni wieków i omówienie głównych teorii związanych z brakiem kreatywności. Artykuł podsuwa sugestie dotyczące inspiracji i motywowania uczniów, aby zadania kreatywne były wykorzystywane na kilku płaszczyznach.

6. Artykuł dla Oxford Magazine - Co czeka nauczycieli w przyszłości?

Publikacja11.png

Artykuł omawia aktualną sytuację na rynku pracy nauczycieli języków obcych. Celem publikacji jest pokazanie zmian nie tylko związanych z rozwojem technologii, ale i stopniem zaawansowania uczniów, a co za tym idzie oczekiwaniami uczniów.

7. Bestseller! Samouczek j. angielskiego w zdaniach do tłumaczenia.

1.jpg

Pozycja przeznaczona dla osób uczących się j. angielskiego, które na przestrzeni lat swojej nauki nadal mają problemy ze zrozumieniem składni języka angielskiego. Książka opisuje poszczególne elementy gramatyki i oferuje zestawy zdań do tłumaczenia z odpowiedziami i wyjaśnieniami.

 

8. Artykuł dla czasopisma Oxford Magazine - język pisany w środowisku online.

certyfikat.jpg

Artykuł dla czasopisma Oxford Magazine przedstawia wykorzystanie nowych technologii do nauczania języka pisanego.

Publikacja opisuje aktualne problemy, z którymi borykają się uczniowie np. używanie translatorów, w dalszej części omówiono interesujące sposoby na ćwiczenie pisania przy pomocy technologii, programów komputerowych i ćwiczeń internetowych.

Dodatkowo artykuł wskazuje nową drogę dla nauczycieli, opisując jak zmieniają się potrzeby uczniów i na co należy kłaść aktualnie nacisk, aby z sukcesem posługiwać się słownikiem czy translatorem w pisaniu korespondencji lub innego rodzaju wypracowań.

 

9. Artykuł dla czasopisma Oxford Magazine - Znaczenie mowy na przestrzeni historii ludzkości, a nauka pisania.

certyfikat2.png

Artykuł dla czasopisma Oxford Magazine przedstawia wykorzystanie nowych technologii do nauczania języka mówionego.

Głównym celem artykułu jest prezentacja umiejętności mówienia, która była obecna od kiedy pojawił się człowiek, a umiejętności pisania, która w stosunku do mowy jest młodym fenomenem. Jednakże nowe technologie odwracają ten trend i słowo mówione ponownie nabiera swojej wartości. Czy w takim razie ćwiczenie pisania ma sens, czy zadania pisemne również powinny zmienić swoją formę?

 

10. Artykuł dla czasopisma Oxford Magazine - recenzja syntezatora mowy i jego zastosowania w nauce języków obcych.

certyfikat3.png

Artykuł dla czasopisma Oxford Magazine przedstawia wykorzystanie syntezatora mowy w nauczaniu języków obcych jak i omawia zmieniające się potrzeby uczniów, ich preferencje w stosunku do umiejętności produktywnych, które w dobie cyfryzacji skłaniają się ku mówieniu.

Publikacja jest recenzją oprogramowania dragon naturally speaking® , wskazuje jego zalety i wady, głównie poruszając problem wymowy, w szczególności słów o tej samej wymowie, a różnym zapisie.

Ponadto, publikacja przedstawia propozycje ćwiczeń językowych z wykorzystaniem programu.


11. Melinda in the Forest - książka na poziomie podstawowym dla dzieci i dorosłych.

melinda_in_the_forest.png
 

Melinda in the Forest jest książką na poziomie podstawowym zaadresowaną dla dzieci i dorosłych uczących się języka angielskiego jako obcego. Książeczka opowiada historię Melindy, która pewnego dnia wybiera się ze swoją babcią do lasu. Ta uczy ją o zwierzętach i roślinach. Czego się dowie? Jaki będzie jest stosunek do natury? Przeczytaj koniecznie!

‘Squirrels like the forest. They live in the forest, but you live in a house. You can’t live in the forest, but I have an idea. We can live in a forest for a short time,’ Granny says.

‘What?’ Melinda asks.

‘Yes, I have a tent. We can go on Friday, we can go with your friend and we sleep in the forest, what do you think?’

‘Wow!’ says Melinda, ‘That’s great!’

 12. Propozycje zadań i gier dla nauczycieli i lektorów języka angielskiego.

propozycje-zadan-cwiczen-i-gier_big.jpg

Zobacz w sklepie

Każdy nauczyciel odnosi sukcesy i porażki nawet z najlepszym podręcznikiem.

Każdy uczeń jest inny, każdy uczeń uczy się w inny sposób, każdy choć na chwilę potrzebuje przerwy od standardowej lekcji. Każda grupa jest inna, zna inne struktury gramatyczne        i słownictwo. To właśnie zadaniem nauczyciela jest dostosowywanie dodatkowych zadań pod ich umiejętności.

Celem książki jest pokazanie jak ważne na rynku pracy, przede wszystkim dla nauczycieli i lektorów języka angielskiego, jest posługiwanie się swoją kreatywnością, w celu utrwalania wiadomości i przystępności przekazywanej wiedzy.

Książka jest zbiorem pomysłów na poziomie elementary. Zawiera porady i przykłady zadań na lekcje gramatyczne oraz bogaty zestaw zdań do tłumaczenia, który na poziomie podstawowym pozwala utrwalić różnice między składnią polską a angielską.

Oprócz tego, książka przedstawia narzędzia i strony internetowe, które można użyć przy tworzeniu własnych materiałów edukacyjnych, oraz w jaki sposób, sprawić by lekcja i materiały nie były tylko „stacjonarne” ale również dało się je zamieścić w Internecie.

13. Artykuł dla czasopisma Oxford Magazine -nauczanie słownictwa przy pomocy internetu.

certyfikat.jpg

Artykuł dla czasopisma Oxford Magazine przedstawia wykorzystanie nowych technologii do nauczania słownictwa.

Publikacja poświęcona jest analizie programów komputerowych, internetowych oraz aplikacji do powtarzania słówek. Autorka prezentuje wyniki badań przeprowadzonych na grupie uczniów o różnym wieku. Artykuł analizuje problemy, które pojawiają się przy nauce słownictwa  oraz prezentuje rozwiązania i pomysły na szybkie oraz skuteczne zapamiętywanie słówek bez użycia jakichkolwiek programów.

 

Oferta nauki języka angielskiego

Chcesz się umówić na lekcję? Wyślij formularz: